Porady Centrum Rozwodowego – Dlaczego warto uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie.

Pomijając aspekt psychologiczny, należy pamiętać, że rozwód „ za porozumieniem stron” czyli taki w którym nie orzeka się winy rozkładu związku przez jedną ze stron jest ryzykowny w kontekście następstw w przyszłości. Przyjmijmy, ze nasz partner zdradza nas, co jest faktycznym powodem rozkładu związku. Pragniemy uniknąć dyskomfortowego postępowania sądowego i godziny się na porozumienie. Zyskując krótszy i z całą pewnością mniej traumatyczne postępowanie sądowe, ryzykujemy, że w przyszłości nasz były partner zażąda od nas alimentów. Należy wiedzieć, że jeżeli wystąpimy o rozwód „ z winy męża / żony i nasz partner zostanie uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia- nie będzie mógł żądać alimentów .Orzeczenie o winie nie ma natomiast żadnego wpływu na wysokość alimentów na dziecko, jak i na podział majątku wspólnego.

O czym należy pamiętać korzystając z usługi detektywistycznej w sprawie rozwodowej.

Detektyw posiadający licencję nie prowadzący działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych ( osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą ) i nie zatrudniony w firmie prowadzącej taką działalność – nie będzie mógł wygenerować skutecznego Sprawozdania do Sądu.

Licencja Detektywa uprawnia do wykonywania czynności detektywistycznych w ramach działalności gospodarczej swojej bądź stosunku pracy. Nie uprawnia do działalności detektywistycznej.

W trakcie pierwszego kontaktu z detektywem, należy zażądać oryginału Zaświadczenia o wpisie do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych.

W przypadku Prywatnego Biura Śledczego – Detectio dokument ten wygląda następująco

Warto także poprosić o okazanie Zaświadczenia o rejestracji zbioru Danych w GIODO

Wiele firm detektywistycznych nie realizuje tego obowiązku prawnego. Najczęściej jest to związane z brakiem wdrożenia procedur bezpieczeństwa informacji. Ten aspekt działalności detektywistycznej w kontekście przetwarzania danych wrażliwych, jest niezwykle istotny dla zleceniodawcy.

Kolejnym „ dokumentem obowiązkowym” jest dowód zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności detektywistycznej na co najmniej sumę gwarancyjną 15000Euro ( słownie: piętnaście tysięcy Euro).

Do Prywatnego Biura Śledczego – Detectio, wielokrotnie zwracają się osoby najzwyczajniej oszukane. Przynoszą kilka bądź kilkanaście fotografii, niewiążących w przedmiocie sprawy.

Sprawozdanie z czynności detektywa nie jest prawem klienta lecz przede wszystkim obowiązkiem prawnym detektywa, wynikającym bezpośrednio z zapisów ustawy o usługach detektywistycznych.

W trakcie wstępnego kontaktu z detektywem, dobrze jest zorientować się w jego wiedzy prawnej tak w kontekście kodeksu postępowania karnego jak i procedur procesowych. Pamiętajmy, że w przyszłości detektyw może zostać wezwany do Sądu, gdzie jako źródło dowodowe ( świadek ) będzie musiał przekonać Sąd, że środki dowodowe ( dowody ) przedłożone w Sprawozdaniu, przedstawiają wartość procesową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.