Powrót do O firmie

Media o nas

Chociaż prywatny detektyw i jego praca kojarzona jest głównie z dyskretnym pozostawaniu w cieniu, to są jednak też takie sytuacje, gdy najlepszy efekt osiągnie się właśnie ze współpracy z mediami. Poszukiwanie osób, tropienie oszustów, to jedynie niektóre przypadki, gdy prywatny detektyw spotyka się z dziennikarzami.

W swej wieloletniej działalności na ryku usług detektywistycznych właściciel Prywatnego Biura Śledczego – Detectio mgr Marian Bogumił Szłapa wielokrotnie udzielał wypowiedzi dla lokalnych jak i ogólnopolskich mediów.

Poniżej prezentujemy niektóre z nich, oddające sposób postrzegania agencji detektywistycznej przez mass media.


 

Dziennik toruński Nowości 7 kwietnia 2011

Zdrady, kradzieże i łzy

 

 

Agencja detektywistyczna i wywiadownia gospodarcza Mariana Szłapy w Toruniu też przyjmuje zlecenia rozwodowe, ale wyspecjalizowała się w usługach dla biznesu. Szłapa to emerytowany oficer CBŚ z dużym doświadczeniem i kontaktami. Sprawy biznesowe dzieli na trzy grupy. Pierwsza to przestępstwa pospolite, z kradzieżami w firmach na czele. Kradnie pojedynczy człowiek czy grupa pracowników? To jedna z bardziej typowych zagadek do rozwikłania.

Pełen tekst artykułu…


Gazeta Pomorska 17 marca 2012

Reportaż: Polscy łowcy głów? Detektywi zaprzeczają, ale…

 

Detektyw wchodzi do komisariatu policji. Niedbale wita się ze znajomymi policjantami. Kieruje się do pokoju, w którym siedzą “poszukiwacze”. Rzuca jakiś żart do funkcjonariuszy, ci odwzajemniają się małą, koleżeńską złośliwością. Siada na krześle, a po chwili szef wydziału kryminalnego lokalnej komendy wyświetla mu na monitorze wszystkie możliwe dane dotyczące notowanego ostatnio bandyty. Detektyw podejmuje się na własną rękę odnalezienia ściganego.
Prawda czy zmyślenie?

Pełen tekst reportażu…