Detektyw obiektowy -Insider – jedyne skuteczne narzędzie w przedsiębiorstwie.

© Andre Klopper | Dreamstime Stock Photos

© Andre Klopper | Dreamstime Stock Photos

Większość przedsiębiorców spotkało się z nieuczciwymi pracownikami. Doświadczenie uzyskane przez detektywów z Prywatnego Biura Śledczego Detectio, pozwala nam na stworzenie katalogu podstawowych zagrożeń dla bezpieczeństwa twojego biznesu. W dniu dzisiejszym omówimy ogólny mechanizm i zasady pracy insidera w sprawach dotyczących kradzieży w firmach.

Najczęściej spotykanym procederem są kradzieże na szkodę firmy. Mogą to być pojedyncze lub powtarzające się, zorganizowane kradzieże magazynowe. Coraz częstsze są kradzieże na dużą skalę w wielkich marketach handlowych. Co ciekawe statystyki wykrytych spraw wykazują, że około 20 procent przestępstw tego rodzaju – dokonywanych jest przez pracowników ochrony. W części z nich pracownik ochrony stanowi ważne ogniwo grupy przestępczej. Insider – detektyw obiektowy – który posiada również tzw. wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony, może „ od środka „ rozpoznać a niekiedy rozpracować proceder, który naraża twoja firmę na ogromne straty finansowe.

Wynajęcie prywatnego detektywa do rozwiązania tego problemu w większości przypadków okaże się nieskuteczne i jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Dlaczego? Dlatego, że będzie się starał zrealizować zlecenie stosując bardziej lub mniej profesjonalnie metody pracy detektywistycznej, m.in. obserwację obiektu i osób. Bez przebywania „ w środku „ działania takie skazane są na niepowodzenie. Większość klientów zmierza do uzyskania materiału procesowego i dochodzenia szkody bądź działania na szkodę firmy. W przypadku postępowania procesowego, naraża przedsiębiorcę na porażkę a co za tym idzie, być może podjęcie kontr działań procesowych ze strony sprawców, na przykład o naruszenie dóbr osobistych. Niemożliwe? Jak najbardziej możliwe, proszę wdrożyć się w lekturę internetu – jak kuriozalne bywają orzeczenia sądów bądź działania procesowe prokuratur. W wielu przypadkach, sfrustrowani bądź niedouczeni detektywi, starając się sprostać zadaniu stosują narzędzia niedozwolone prawem. Dopóty dopóki materiał taki nie ujrzy światła dziennego nie ma problemu( przynajmniej problemu procesowego ) gorzej jeżeli nasz „ przeciwnik” przejmie urządzenie, nadajnik bądź inne ustrojstwo kupione od chińczyków za trzysta złotych. Wtedy może okazać się, że role się odwrócą i zlecający jak także nieszczęsny, niedouczony profesjonalny detektyw staną przed prokuratorem.

W czasach w których informacja biznesowa jest towarem bezcennym dla konkurencji, kiedy kradnący pracownicy są bezkarni, zastosowanie insidera – wyspecjalizowanego detektywa obiektowego jest jedynym skutecznym narzędziem pozyskania dowodów. Częścią tej usługi jest udział insidera w postępowaniu procesowym w charakterze świadka. Dobrze wyszkolony i nastawiony na realizację celu insider to jedne skuteczne rozwiązanie problemów tego typu w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach.

Niestety nie możemy zdradzać szczegółów związanych z pracą detektywów obiektowych ale dotychczasowe doświadczenia w tym zakresie są w ocenie naszych klientów bardzo pozytywne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.